25 Temmuz 2024 Perşembe
ads
DOLAR 32.95 ₺
EURO 35.84 ₺
G.ALTIN 2,510.74 ₺
Ç.ALTIN 4,222.95 ₺
ATA 17,460.02 ₺
BİLEZİK 2,355.56 ₺

Murat Güçlü

Murat Güçlü

SHERLOCK

Yayınlama: 7 Temmuz 2024 Pazar 20:01 Okunma: 84

Merhabalar sevgili okurlar. Nasılsın? İyi misin?

Artık sizli bizli olmaktan çıktık diye düşünüyorum. Ne de olsa 4 haftada bir şeyler paylaştık.

Her yazımız, resmen kapı baca yıkıyor.

Fakslar yine kilitlendi, tamir masrafı aldı başını gidiyor. Ama ne demişler? Gülü seven, dikenine katlanır. Aslında bu atasözü yerine, babaannemin bir atasözünü kullanmak isterdim. Fakat mecra bunun için uygun değil. 😊

KEKREMSİ köşesinin, herhangi bir duruşu yok sevgili okurlar. O hafta benim kafama takılan, sevdiğim veya sebepsiz ve nedensiz durumları, kendince anlatan ve ^^acaba benim gibi düşünenler var mıdır?^^ diye yazılan ve o kişilere ^^yalnız değilsiniz^^ diyen bir köşe.

Ama ne teklifler geliyor sevgili dostlar inanamazsınız. Yok gündemi değerlendir, borsa hakkında konuş. Ben yermiyim bu tufaları dostlar. Söyleyin yer miyim?

Evet yerim. Öyle bir yerim ki inanamazsın. Aklın uçar. Ben bile kendimi tanıyamam o kadar yani. Ama buradan kendisine çok teşekkür edeceğim bir eşim var ki ;sayesinde böyle konulara girmiyorum. Şaha kakmış bir atı tutan kovboy gibi, yularımdan tutup sakinleştiriyor.

Fakat benim bu duruşu olmayan kişiliğimi bilen ve beni tabiri caiz ise^^gaza^^ getiren arkadaşımda yok değil. Aman Murat ,Oğuz ATAY gibisin ,aynı TUTUNAMAYANLAR’daki eseri gibi modernist yazıyorsun. Hayır ,o kadar da inandırıyor ki ,kendi kendime dalıp bir şeyler düşünüyor gibi bir hale giriyorken, bu civa gibi kişiliğimin kovboyu eşim ,sahneye çıkıyor ve bu OĞUZ ATAY benzetmesine kuvvetli bir kahkaha atıp ,hayal aleminden beni geri döndürüyor.

Sevgili okur bu sebeplerden dolayı kendi özümüze dönüyor ve ağzınızda kekremsi bir tat bırakmaya devam ediyorum.

Geçen hafta üzerinde durduğumuz PODCAST önerisi FAZLA MERAK’ta zeka üzerine değinmiştik.

Okumayanlar için link burada. Okuyun. https://eskisehirdurum.com/podcast-fazla-merak-m12.html

Bu kadar zeka demişken ve dizi izlemeyi seven birisi olarak bu hafta SHERLOCK üzerine konuşacağım.

Haber Resmi

SHERLOCK 25 temmuz 2010 tarihinde Birleşik Krallık BBC ONE kanalında yayınlanmaya başlayan mini televizyon dizisi.

Dizi güncel hali ile 21yy da geçiyor ve doğal olarak teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanılıyor. Fakat eminin içinizde gelenekselciler vardır .^^abi olurmu ya, eskisi gibi olmaz. Sherlock bitmiş aaabiii.^^ diyecekler ve yüzlerini yamulta yamulta konuşaklardır. Olmuş sevgili okur hem de nefis olmuş.

Oyunculara ve oyunculuklarına da değinmeden geçilmez bir dizi sevgili dostlar.

Sherlock HOLMES rolünde izlediğimiz, Benedict CUMBERBATCH, adeta size ^^Bence roman ,bu adamın yüzü suyu hürmetine yazılmış diyorsunuz.^^

Ve tabii ki Dr.John WATSON rolü ile Martin Freeman ,adeta şov yapıyor. Bir yüzüklerin efendisi hayranı olarak(ki kendisini BILBO rolü ile HOBBIT üçlemesinde yer almıştır)burada görmekten büyük mutluluk duydum.

Ama eleştireceğim tarafı yok mu? Var sevgili okur var, olmaz mı.

2010,2012,2014,2017 yayınlanan ve 5. Sezon onayı alan dizi hala ortalarda yok. Arkadaşım bu ne rahatlık ya.7 sene geçti son sezondan. Yapımcılarının bu rahatlığı beni çıldırtıyor.

Ama işin özü şu sevgili okurlar, bu dizi izlenir.

Gelelim sevgili akıllı zeka arkadaşımın bu dizi hakkındaki görüşlerine.

Bu arada kendisine ‘’sana nasıl sesleneyim dedim’’ bana verdiği cevap ‘’Fikirhan’’oldu. Aldım kabul ettim.

‘’Sherlock dizisi gerçekten de çok başarılı bir yapım. Hikaye anlatımı,karakter gelişimi ve oyunculuk performansları çok etkileyici. Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın performansları da diziye büyük değer kattı.

Yine garanticisin Fikirhan…