Hakkımızda

Eskişehir Durum insanların en hızlı şekilde doğru bilgiye ulaşması için kurulmuştur.

2023 yılında yayın hayatına başlayan Eskişehir Durum haber sayfası, Eskişehir’de hızlı bir ihbar sayfası, anında haber gibi bir sayfa olmaması ihtiyacından doğmuştur. Hızlı bir şekilde haberlere ulaşmak isteyen, gördüğü sorunları duyurmak isteyen ve çözüm arayan kişilere yardımcı olmak istiyoruz. Eskişehir halkının interaktif şekilde rol oynadığı bu sayfada siz de birer muhabir olmanız, bizim de halkın sesi olmamız ana gayemiz.

Eskişehir Durum olarak, gerçek ve doğru habercilik için çabalıyoruz, basın – yayın etik ve ilkelerine sadık kalıyoruz. Çağdaş ve uluslararası medya değerlerini dikkate alan bir dijital basın yayın organı olarak medya sektöründe yer almaktayız.

Eskişehir Durum ekibimizde tecrübeli bir yönetim ile düzenli bir yayın amaçlamaktayız. Markamızın tanınırlığı ve medya bilinci yüksek okuyucu kitlemiz ile istikrarlı bir yayın sunmaktayız.

Eskişehir Durum olarak web sitemizde düzenli ve anlık olarak haberlere ulaşmanızı sağlamaktayız. Türkiye’den, Eskişehir’den, spor, lig, hava durumu, siyaset, politika, son dakika, yaşam, kültür ve sanat, magazin, ekonomi, teknoloji, eğitim ve gündemden haberler paylaşmaktayız. Geçmişte yer alan haberleri ise arşivimizde tarihi ile birlikte kullanıma açık tutmaktayız. Son dakika haberlerine, Eskişehir ve çevre illerdeki haberlere web sitemizden ulaşmanızı sağlamaktayız. İnstagram’da Eskişehir Durum adıyla haberleri sosyal medyadan takip etmeyi tercih eden takipçi kitlemiz için anlık haberleri iletmekteyiz. Youtube’da Eskişehir Durum olarak Eskişehir’den röportajlar, mekân videoları, sağlık yönünde bilgilendirici videolar, Eskişehir’i en iyi şekilde tanıtan gezi videolar, yemek videoları gibi birden fazla alanda hizmet sunarak izleyici kitlemizin her alanda bilgilenmesini amaç edinen videolar paylaşmaktayız. Basılı bir yayın organımızın olmaması, sadece dijital yayın yapmamız, dijitale odaklanarak daha etkin çalışmamızı sağlamaktadır. Bu doğrultuda hedeflerimiz için çalışmamızı gerçekleştirmemize sebep olmaktadır.

Misyonumuz

Misyonumuz sizi anında ve doğru habere ulaştırmak. Halkın sesi olmak ve bunun için tüm mecralardaki basın organlarımızda sizin de aktif bir rol oynamanızı sağlamak, tarafsız, adil ve etik haberlerimiz ile bunu gerçekleştiriyor olmak, yeni medyaya uyum sağlayarak yaratıcı üretimler yapmak ve vizyonumuz kapsamında bütün basın yayın faaliyetlerini gerçekleştirmek tüm yayın hayatımız boyunca var olacak amaçlarımızdır. Eskişehir ve çevresindeki illerden haberler için okuyucularımızın ilk başvurduğu ve güvendiği kuruluş olma vizyonumuzun peşinden gitmek bizim misyonumuzdur.

Vizyonumuz

Vizyonumuz yayın hayatımız boyunca doğru ve hızlı habercilik sunmak, etik ahlak ve ilkelere sadık kalmak ve medya değerlerini dikkate almak, tüm bunlar size taahhüdümüzün temelini oluşturuyor. Her geçen gün kendimizi geliştirmeyi ancak yayın çizgimizi asla bozmamayı hedefliyoruz. Eskişehir ve çevre illerdeki olaylarda ve durumlarda halkın haber alma olan doğal hakkını ilk olarak bizden yana kullanması, ilk olarak bize başvurması ve bize güvenmesi en büyük vizyonumuzdur.