Eskişehir Gündem

Eskişehir’de Sema Kol Örgü Yaparak Kanseri Atlattı!

Eskişehir’de yaşayan ve yüzde 90 görme engelli olan Sema Kol, ördüğü şapkaları köy okullarına ve yurtlara gönderirken, kolon kanseri sürecini örgü yaparak atlattığını dile getirdi.

Görme engeline rağmen ördüğü şapkalar köy okullarına gidiyor
Doğuştan tek gözü hiç görmeyen ve diğer gözünde de yüzde 90 görme engeli bulunan Sema Kol, örgü yapmaktan vaz geçmiyor. Geçtiğimiz yıl kolon kanserine yakalanan 67 yaşındaki Kol, görme engeline ve hastalık sürecine rağmen küçük yaşlardan itibaren başladığı örgü hobisine ara vermedi. Yaptığı şapkaları köy okullarına ve yurtlara gönderen Kol, gençlere de bu tarz hobilerle uğraşmasını tavsiye etti.

“Bir gözüm hiç görmüyor, diğerinde de yüzde 90 engel var ancak bu benim için bir engel değil”

Görme engeline rağmen ördüğü şapkalar köy okullarına gidiyor
Eskişehir’de yaşayan Sema Kol, kolon kanseriyle ilgili zorlu bir ameliyat geçirdiğini ifade etti. Bu süreçte kendisini örgü yaparak motive ettiğini dile getiren Kol, “Çarşıya gidecek gücüm olmadığı için kendim yeni ipler alamasam bile sağdan soldan bulduğum parçaları değerlendirdim. Ördüğüm şapkalar köy okullarındaki ve yurtlardaki çocuklara gidiyor. Bir gözüm hiç görmüyor, diğerinde de yüzde 90 engel var ancak bu benim için bir engel değil. Malzemelerimi gören gözüme yakınlaştırarak örmeye çalışıyorum. Gençlere de bu tarz hobilerle uğraşmalarını tavsiye ediyorum. Gerekirse boncuktan bileklik yapsınlar ama boş oturmasınlar” dedi.

Alakalı Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu