Eskişehir’de ‘Kutlama Yapmayın’ Uyarısı!

Eskişehir’de ‘Kutlama Yapmayın’ Uyarısı!
Yayınlama: 30.05.2023
0
A+
A-

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, taraftara bir çağrıda bulundu. Diri, Galatasaraylı taraftarlara bugün oynanacak olan şampiyonluk maçı öncesi şehrin hassasiyetine dikkat etmeleri ile ilgili uyarıda bulundu.

Eskişehir

Eskişehirspor, 58 yıllık tarihinde en karanlık sezonlarından birini geride bıraktı. TFF 3. Lig 1. Grupta gösterdiği başarısız performansla küme düşen Eskişehirspor taraftarlarına önemli bir çağrı yapıldı. Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, açıklamasında şartlar ne olursa olsun Es Es’i asla yalnız bırakmayacaklarını söylerken, Galatasaraylı taraftarlara bugün oynayacağı şampiyonluk maçı öncesi şehrin hassasiyetine dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulundu.

“Eskişehirspor’un Arkasında Dimdik Durduk”

Yazılı açıklama yapan Murat Diri, “Eskişehirsporumuz küme düştü. Amatöre düştü. Yıllar önce soyup batırmışlardı ama bu şehrin sokaklarında büyüyen çocuklar olarak Eskişehir çocuğuna yakışır direniş gösterdik. Birlik beraberlik gösterdik. Dimdik durduk armamızın arkasında. Çoktan kapandı denmişti ama son maça kadar ayakta durduk ve umutla taşıdık bu şanlı sancağı. Olmadı düştük amatöre. Ama Eskişehir çocuğu bu durumda da sırtını dönemez. Bizler yarı yolda dostunu bırakanlardan olmayız” ifadelerini kullandı.

Nazikçe Uyarın

“Tüm şehrimize tüm semtlerimize tüm sokaklarımıza tüm mekancılarımıza tüm güvenlik arkadaşlara çağrımızdır” diyen Diri, “Eskişehir de Eskişehirspor hassasiyetini hepimiz sahiplenmeli ve eğer Galatasaray kazanırsa olası bir şampiyonluk kutlaması yapmak isteyenlere bu hassasiyeti belirtmesini istiyoruz. Bu sadece Eskişehirspor tribünlerinin değil Eskişehir çocuklarının hepsinin ortak davasıdır. Bu konuda herkesin sorumluluk almasını çarşıda formalı gezenlere gereken şekilde kibarca uyarının yapılıp şampiyonluk kutlama konusundaki hassasiyetin belirtilmesini istiyoruz. Herkes kendine yakışanı yapacaktır. Eskişehir çocuğu kötü gün dostudur. Tüm şehrimizin bu konuda hassasiyet göstermesini rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Abuzittin Egribakan dedi ki:

    Ya bence sacma tamam fanatiksin falanda zaten amatore dusmus bir takımsın bírakta avrupada bizi temsil eden takím sampiyonluk kutlasın