Eskişehir Gündem

Eskişehir’de Kaldırım Parkı Gerginliği: Vatandaşlar ve Fahri Müfettiş Arasında Tansiyon Yükseliyor

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesi, Kırmızıtoprak Mahallesi’nde park edilmiş araçlara kesintisiz olarak ceza yazılması, mahalle sakinleri ve bir fahri trafik müfettişi arasında sürtüşmeye yol açtı. Tarlabaşı Sokak’taki araç sahipleri, son dört yıl boyunca dur durak bilmeden uygulanan para cezalarından ötürü isyan ediyor. Kendi ifadelerine göre, her gün farklı bir sürücünün mağdur olduğu bu durum, özellikle mahallede yaşayanları büyük bir stres altına sokuyor. Araçlarını yasal olarak park edecek yer bulamayan sürücüler, ceza almamak için araçlarını evlerine uzak noktalara park etmek zorunda kalıyorlar.

“2023’ün ilk 5 ayında bana ceza geldi” diyerek yaşadığı mağduriyeti dile getiren servis şoförü Oğuz Şen, park yüzünden maddi kayıplar yaşadığını belirtiyor. Mahallede esnaflık yaparak geçimini sağlayan Yenal Doğan ise, çarpık şehirleşmenin yol açtığı park sorununa dikkat çekiyor. Doğan, mahalledeki bir fahri müfettişin, park yeri sıkıntısı çeken vatandaşlara adeta göz açtırmadığını ifade ediyor.

Mahalle sakinleri, fahri müfettişin ceza yerine uyarıda bulunabileceğini, durumun mahalle içindeki huzuru bozduğunu ve komşuluk ilişkilerine zarar verdiğini söylüyor. “Elini vicdanına koysun” diyerek yetkililerden ve müfettişten anlayış bekleyen mahalleli, sorunun diyalog ve anlayışla çözülmesini umuyor. Bu durum, kent yaşamında ortak alanların kullanımı ve komşuluk ilişkileri arasındaki hassas dengeyi gözler önüne seriyor.

AW139483 07 scaled Eskişehir Haberleri

AW139483 05 scaled Eskişehir Haberleri
Eskişehir’de bir sokakta araçlarını kaldırıma park eden sürücülere fahri trafik müfettişi tarafından 4 yıldır aralıksız ceza yazılırken vatandaşlar, “Elini vicdanına koysun yeter artık yeter. Fahri müfettiş her dakika ceza yazmak zorunda değil” diyerek duruma tepki gösterdi.

AW139483 06 scaled Eskişehir Haberleri

AW139483 03 scaled Eskişehir Haberleri

AW139483 01 scaled Eskişehir Haberleri

Alakalı Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu