Eskişehir’de Ahilik Haftası Etkinliklerle Kutlandı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nce düzenlenen Ahilik Haftası etkinlikleri Valilik Meydanı’nda devam etti.

Ahilik Haftası etkinliklerle kutlandı
Ahilik Haftası çelenk sunma tören programı, kutlama komitesi başkanı ve üyeleri tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Mehteran gösteriyle devam eden programda, Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ile Vali Yardımcısı Salih Altun günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarını yaptı. Sonrasında Anadolu Bacıları Tiyatrosu gösterisi seyredilirken, ilin ahisi, kalfası, çırağı, onursal ahisi ile ahi bacısı şed kuşatma ve ödül takdimi için sahneye davet edildi. Ödül takdiminden sonra İl Müftüsü Bekir Gerek eşliğinde dua okundu ve Mihalıççık Esnaf Zeybek Ekibi gösterisi izleyicilerle buluştu. Tören programı, ahilik aşı dağıtılmasıyla sona erdi.

Ahilik Haftası etkinliklerle kutlandı
Gerçekleştirilen törene Vali Yardımcısı Salih Altun, Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, İl Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik, Tarım İl Müdürü Ender Gümüş , İl Müftüsü Bekir Gerek, protokol mensupları, okul müdürleri ile Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir