Eskişehir O Listede Yer Almadı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deprem uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, yıkıcı deprem bakımından Türkiye’nin en güvenli illerini açıkladı. Türkiye’deki 81 ilden sadece 21’i bu kategoride yer aldı.

Eskişehir

Ünlü deprem bilimci, jeofizik yüksek mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Türkiye’deki deprem gerçeğine dikkat çekerek, depreme karşı en güvenli 21 ili sıraladı.

Eskişehir kritik listede yer almıyor

Prof. Dr. Ercan “Yıkıcı deprem bakımından Türkiye’nin en güvenli önde gelen iller: Kırklareli, Zonguldak, Kastamonu, Sinop, Samsun, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Mardin, Siirt, Batman, Şanlıurfa, Mersin, Antalya, Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Ankara” dedi.

Prof. Dr. Ercan, çalışmaları sonucu açıkladığı listede olası yıkıcı depremde en güvenli iller arasında Eskişehir’e yer vermedi.

“7 büyüklüğünde deprem olabilir” 

Jeoloji Mühendisleri Odası’nın yaptığı çalışmada Türkiye’de 7 ve üzeri deprem beklenen şehirler belirlenirken Eskişehir 24 şehir arasında yer aldı.

Listede Eskişehir, Hatay, Konya, Bingöl, Kahramanmaraş, Osmaniye, Manisa, Burdur, Balıkesir, Aydın, Erzurum, Tokat, Kocaeli, Kayseri, Muğla, Denizli, Erzincan ve Hakkari gibi iller yer almıştı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir