21 Haziran 2024 Cuma
ads
DOLAR 32.88 ₺
EURO 35.20 ₺
G.ALTIN 2,495.24 ₺
Ç.ALTIN 4,055.15 ₺
ATA 16,766.23 ₺
BİLEZİK 2,261.95 ₺

‘BizEnerji’ Aslıhan Dağıstanlı Aysev’i ağırladı

Eskişehir Gündem
Yayınlama: 11 Mart 2024 Pazartesi 13:41 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Aybüke İnce

‘BizEnerji’ Aslıhan Dağıstanlı Aysev’i ağırladı

'BizEnerji' buluşmalarının konuğu sosyal girişimci ve yazar Aslıhan Dağıstanlı Aysev oldu.

'BizEnerji' Aslıhan Dağıstanlı Aysev'i ağırladı

Kadınların hayatın her alanında güçlenmesine ve toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çeşitli çalışmalar yürüten elektrik dağıtım şirketi Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği BizEnerji buluşmalarında Sosyal Girişimci ve Yazar Aslıhan Dağıstanlı Aysev’i konuk etti.

Cesur Kızlar Köprüsü ile köy okullarına ulaştı

Kız çocuklarını güçlendiren ve kadın hareketine destek veren çalışmalarıyla tanınan, pandemi döneminde kurduğu İsviçre’den Türkiye’ye Cesur Kızlar Köprüsü ile dezavantajlı köylerde kütüphane açıp çocuklara yabancı dil eğitimi verilmesini sağlayan Aysev etkinlikte, 'Cesur Kızlar Köprüsü' temalı bir konuşma yaptı. Kız çocuklarına yapılan yatırımın toplumun geneline kazandırdığının ve rol modellerinin öneminin altını çizen Aysev, Türkiye ve yabancı ülkelerdeki kadın haklarından örneklere yer verdiği konuşmasında kendi cesaret yolculuğundan da kesitler sundu. Büyük ilgi gören sunumun ardından Aysev, OEDAŞ çalışanlarından gelen soruları yanıtladı. Etkinliğe katılanlara Aysev’in kitabı hediye edildi.

“Her alanda fırsat eşitliğini savunuyoruz”

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UNGC) ve Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi İlkeleri (WEP’s) imzacısı bir şirket olduklarını söyleyen OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, “Bunun verdiği sorumlulukla önce kendi içimizden başlayarak etkili olduğumuz her alanda fırsat eşitliğini savunuyor; söylem, iş ortamı ve iş birliklerimizde toplumsal cinsiyet eşitliğine odaklanıyoruz. Özellikle 2019 yılında başlattığımız 'Enerjimiz Eşit' projesi ile kadın çalışan istihdamımızı artırırken, ilkokul sıralarından üniversiteye kadar her yaş grubundan öğrenciye de eğitimler, seminerler düzenliyoruz. Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirdiğimiz bu buluşmada da kız çocuklarına ve kadınlara cesaret veren Aslıhan Dağıstanlı Aysev’i ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Tüm ekibimiz için ilham veren bir etkinlik oldu. Hayatın her alanında enerjimizin eşit olduğu bir dünya dileğiyle Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

İlk Yorumu Sen Yaz
code