21 Haziran 2024 Cuma
ads
DOLAR 32.88 ₺
EURO 35.20 ₺
G.ALTIN 2,495.24 ₺
Ç.ALTIN 4,055.15 ₺
ATA 16,766.23 ₺
BİLEZİK 2,261.95 ₺

Aksoy’lar Şehit Aileleri ve Gaziler İçin İftar Düzenledi

Eskişehir Gündem
Yayınlama: 12 Mart 2024 Salı 11:13 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Aybüke İnce

Aksoy’lar Şehit Aileleri ve Gaziler İçin İftar Düzenledi
Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, şehit aileleri, gaziler ve aileleriyle bir araya gelerek düzenlenen iftar programında bir araya geldi; programda dualar edildi, Vali Aksoy, şehit ve gazi ailelerini selamladı ve onlara teşekkür etti.Aksoy'lar Şehit Aileleri ve Gaziler İçin İftar Düzenledi

Yemek programına Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy ile birlikte Muharip Hava Kuvveti ve Garnizon Komutanı Hv. Org. İsmail Güneykaya ve eşi Aygül Güneykaya, Eskişehir Milletvekilleri Fatih Dönmez ve İdris Nebi Hatipoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Arif Hamdi Sazak, Vali Yardımcıları, kamu kurum müdürleri, askeri erkan, şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve aileleri katıldı.

“Şehit ailelerimiz ve yakınları bizlere şehitlerimizin emanetleridir”

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, akşam ezanının okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi. Daha sonra iftar programında konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “Ramazan ayının manevi atmosferinde, bir iftar sofrasında siz değerli şehit ve gazi aileleriyle buluşmaktan, sizleri ağırlamaktan büyük bir onur duyuyorum. Hepinize hoş geldiniz diyor, bu iftar soframızı şereflendirdiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şehit ailelerimiz ve yakınları bizlere şehitlerimizin emanetleridir. Biz şehitlerimize ve gazilerimize çok şeyler borçluyuz. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize huzurlu, bereketli bir ömür diliyorum. Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Şehit ve gazilerimizin bizim için, ülkemiz için ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Onlar, bizim istiklalimizin ve istikbalimizin bu topraklardaki şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleridir. Eskişehirlilerin ve Milletimizin gönlü, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin her kurumunun kapıları sizlere sonuna kadar açıktır. Siz değerli şehit ailelerinin ve yakınlarının, gazilerin bizlere milletimizin emaneti olduğunu asla unutmayacağız. Rahatınızı ve huzurunuzu sağlamak için, sorunlarınızı gidermek için her zaman sizin yanınızda, sizlerle birlik ve beraberlik içinde olacağız. Vatan için yapılan fedakârlıkların asla bir karşılığının olmadığını biliyoruz. Ramazan’ın bu ilk iftarında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; milleti, bayrağı, vatanı ve devleti için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Sizleri bu iftar sofrasına katılımlarınızdan dolayı saygıyla selamlıyor, her birinize çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Afiyet olsun.” Konuşmalardan sonra İl Müftüsü Bekir Gerek tarafından yaptırılan yemek duasının ardından program sona erdi.

İlk Yorumu Sen Yaz
code