O da Kanser Hastası Eşi ve Çocukları ile Sokağa Atıldı!

O da Kanser Hastası Eşi ve Çocukları ile Sokağa Atıldı!
Yayınlama: 08.09.2023
0
A+
A-

Kiracılar Dayanışması Platformu‘nun kurucusu Cengiz Kul ev sahibinin talep ettiği kirayı ödeyemeyince kanser hastası eşi ve üç çocuğu ile birlikte sokağa atıldı.

Kiracılar Dayanışması Platformu‘nun kurucusu Cengiz Kul

Türkiye’de ekonomik kriz ve enflasyonun tetiklediği barınma sorunu büyüyor. Sözcü’den İsmail Akın’ın haberine göre bu kez de asgari ücretle çalışan Kiracılar Dayanışması Platformu Kurucusu Cengiz Kul, ev sahibi tarafından istenilen kirayı karşılayamadığı için mahkeme kararıyla kanser hastası eşi ve üç çocuğu ile birlikte sokakta kaldı.

 ‘Ne hükümet ne de muhalefet görmedi, duymadı’

Yüksek kiralar ile 8 aydır mücadele ettiğini söyleyen Kul “Basın açıklamaları, yürüyüş ve ziyaretler gerçekleştirdik. Gerek hükümet gerek muhalefete sesimizi duyurmak adına ve kiracı ve ev sahibi karşı karşıya gelmesin diye çok çaba sarf ettik. Yaşadıkları evlerinde sokağa atılan insanlara destek olmak için yanlarında olduk. Akabinde yaşanan bu durum karşısında ne ülkemizi yöneten hükümet ne de muhalefet seslerini çıkarmadı, görmedi, duymadı” dedi.

‘Halkına sahip çıkan bir yönetici istiyoruz’

Kiracılar Dayanışması Platformu‘nun kurucusu Cengiz Kul

Sokağa atılan ilk ve son kişi olmadığını söyleyen Kul “Yüksek kiralar nedeniyle gerçekleşen cinayetleri, intiharları, tacizleri duyurmaya çalıştım. Bu sorun benim, halkın sorunu. Halk varsa devlet vardır halk yoksa devlet de yoktur. Ben baba olarak tüm Türkiye ve cefakar Türk halkından özür dilerim. Başaramadım ve lakin tüm kiracıları tek çatı altında toplanmaya davet ediyorum. Buradan üç çocuk babası olarak hükümete sesleniyorum; barınma sorununu çözmüyorsanız ve bu halka ciddi anlamda değer vermiyorsanız lütfen istifa edin. Halkına sahip çıkan bir yönetici istiyoruz” diye konuştu.

‘Ne yapacağımı şaşırdım’
Ev sahibinin talep ettiği kira bedelini karşılayamadığını belirten Kul “Şu anda eşim, çocuklarımla birlikte sokağa atılmış durumdayız. Eşyalarımız sokakta. Aylardır ev arıyorum, bulamadım. Aldığım maaşın tümünü dahi versem bir ev kirası bile etmiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Eskiden insanlar ev alırken bankadan kredi çekendi şimdi ise kira ödemek için çekiyor” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.