26 Haziran 2024 Çarşamba
DOLAR 32.92 ₺
EURO 35.36 ₺
G.ALTIN 2,447.70 ₺
Ç.ALTIN 4,068.54 ₺
ATA 16,821.61 ₺
BİLEZİK 2,269.42 ₺

Yoğun Trafik Mağduru: YKS Sınavına 1 Dakika Geç Kalan işte o Öğrenci !

Eskişehir Durum ÖzelEskişehir GündemEskişehir
Yayınlama: 8 Haziran 2024 Cumartesi 10:53 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Admin

Eskişehir, OGÜ - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (OGÜ) Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girmek isteyen bir öğrenci, yoğun trafik nedeniyle sınav merkezine 1 dakika geç kalınca içeri alınmadı. Öğrencinin gözyaşlarına hakim olamadığı ve çevredeki vatandaşların ısrarlarına rağmen sınava kabul edilmediği öğrenildi.

Olay, bugün sabah saatlerinde OGÜ yerleşkesinde meydana geldi. Sınav heyecanıyla sınav merkezine doğru yola çıkan öğrenci, şehir trafiğinin beklenenden yoğun olması sebebiyle sınav yerine gecikmeli ulaştı. Kapıların kapanmasından sadece bir dakika sonra sınav merkezine gelen öğrenci, görevliler tarafından içeri alınmadı.

Çevredeki vatandaşlar ve öğrenci yakınları, görevlilere durumu anlatıp öğrencinin sınava alınması için yoğun ısrar gösterdi. Ancak, sınav kurallarının katı bir şekilde uygulanması gerektiği belirtilerek, öğrenci içeri kabul edilmedi.

Bir yıllık emeğinin bu şekilde boşa gitmesi karşısında büyük üzüntü yaşayan öğrenci, gözyaşlarına hakim olamadı. O anlara tanık olan vatandaşlar, öğrenciyi teselli etmeye çalışarak moral verdi. Öğrencinin mağduriyetinin giderilmesi için çeşitli yollar aranacağı ifade edilirken, bu tür durumların tekrar yaşanmaması adına daha dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

OGÜ yetkilileri, sınav kurallarının Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından belirlendiğini ve bu kuralların her sınav merkezinde aynı şekilde uygulandığını belirtti. Yetkililer, öğrencilerin sınav günü trafik yoğunluğunu göz önünde bulundurarak daha erken saatlerde yola çıkmaları gerektiğini hatırlattı.

İlk Yorumu Sen Yaz
code