25 Temmuz 2024 Perşembe
ads
DOLAR 33.01 ₺
EURO 35.88 ₺
G.ALTIN 2,509.96 ₺
Ç.ALTIN 4,222.95 ₺
ATA 17,460.02 ₺
BİLEZİK 2,355.56 ₺

Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali 2024 5-6-7 Temmuz

Haber 121
Yayınlanma: 28 Haziran 2024 Cuma 16:23 Ekleyen: Admin

Merakla beklenen Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali için hazırlıklar tamamlandı. Sivrihisar Belediyesi tarafından 5-6-7 TEMMUZ ...

Sivrihisar Belediyesi tarafından 5-7 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali, bu yıl da dopdolu bir programla katılımcılarını bekliyor. Hazırlıkların tamamlandığı festivalde, değerli sanatçılar ve efsanevi 90'lar grubu sahne alacak.

Bu yılki festivalde Murat Makar, Hazal, Seçil, Zafer Peker ve Taner gibi 90’ların efsane isimlerinin yanı sıra, Tuğçe Kandemir, Oğuzhan Koç ve Haluk Levent de Sivrihisarlılarla buluşacak.

Konserlerin yanı sıra, Sivrihisar Açık Hava Heykel Müzesi alanı çevresinde gerçekleştirilecek birbirinden farklı etkinliklerle ziyaretçiler keyifli dakikalar geçirecek. Çocuklar için kurulacak oyun park alanları, stantlar ve sempozyumlarla dolu dolu bir program katılımcıları bekliyor. Dans, tiyatro, fotoğraf, resim, film, karikatür, edebiyat ve müzik gibi çeşitli sanat dallarını kapsayan etkinlikler ile festival, geniş bir yelpazede kültürel deneyim sunacak.

Festivalde ayrıca Meksika, Bulgaristan, Kosova, KKTC, Ukrayna ve yerel halk dansları ekiplerinin katılımıyla hem Sivrihisar’da hem de Eskişehir Valiliği önünde dans etkinlikleri düzenlenecek. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Nasreddin Hoca Sanat Sempozyumu ile ulusal ve uluslararası 40 ressamın Sivrihisar’da ağırlanması planlanıyor. Ressamlar, üç gün boyunca Nasreddin Hoca temasıyla eserler yaratacak ve bu eserleri sergileme fırsatı bulacak.

Sivrihisar Belediye Başkanı Habil Dökmeci, “Ülkemizin en başarılı festivallerinden birine katılma şansını yakalayabilmek için bu festivali kaçırmamanızı tavsiye ederiz” diyerek tüm halkı festivale katılmaya davet etti.

Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali, her yaştan sanatsevere hitap eden zengin içeriğiyle ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim yaşatacak.

İlk Yorumu Sen Yaz