26 Haziran 2024 Çarşamba
DOLAR 32.92 ₺
EURO 35.37 ₺
G.ALTIN 2,450.80 ₺
Ç.ALTIN 4,068.54 ₺
ATA 16,821.61 ₺
BİLEZİK 2,269.42 ₺

MEB: Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları açıklandı

Genel Gündem
Yayınlama: 11 Haziran 2024 Salı 09:01 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Admin

mülakat yerleri sorgulama ekranı 2024

MEB: Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları açıklandı

Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları ve mülakat yerleri sorgulama ekranı 2024| e-Devlet MEB sözleşmeli öğretmenlik başvuru sonucu

Sözleşmeli öğretmenlik başvuru sonuçları ve mülakat yerleri son dakika erişime açıldı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişklin başvurular 20-31 Mayıs 2024 tarihinde alınırken sonuçlar merakla bekleniyordu. Söz konusu sözlü sınavlara (mülakat) katılmaya hak kazanan adaylar ve sınav merkezleri açıklandı. Tercih başvuru ile atama ve göreve başlamaya ilişkin açıklamalar mülakatların tamamlanmasıyla yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlik başvuru sonuçları e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek. Peki sözleşmeli öğretmenlik sonuçları 2024 açıklandı mı? İşte, MEB sözleşmeli öğretmenlik sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

Öğretmen adaylarının uzun süredir beklediği öğretmen ataması sayısı 20 bin olarak belirlenmişti. 87 branşta yapılacak atamalar için gözler mülakat sınav yerlerine çevrildi. Sonuçların duyurulmasıyla birlikte öğretmenlik sınav giriş belgesi erişime açılacak ve sözlü sınav yeri, sözlü sınav tarihi ve saatleri belli olacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre sözleşmeli öğretmenlik sonuçları bugün erişime açılacak. Adaylar e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle sonuçları öğrenebilecek. Peki Sözleşmeli öğretmenlik başvuru sonuçları açıklandı mı? MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat yeri nasıl sorgulanır? İşte, sonuçlara ilişkin son durum…

 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

 

Sözleşmeli öğretmenlik başvuru sonuçları son dakika açıklandı.

 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ

 

MEB'den yapılan açıklamada " Sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere ilan edilen alanlardaki kadrolara başvuran ve başvurusu onaylanan adaylardan KPSS'de ilgili puan türüne göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere belirlenen kontenjan sayısının 3 katı aday, yerleştirildikleri sınav merkezlerinde sözlü sınava alınacak.

 

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin başvurular 20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda alınmıştı.

 

Bu kapsamda sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav merkezleri açıklanırken adayların sözlü sınav giriş belgeleri de erişime açıldı.

 

Sözlü sınavlar 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren başlayacak.

 

Tercih başvurusu ile atama ve göreve başlamaya ilişkin açıklamalar ise sözlü sınavların tamamlanmasıyla sonuçlarının ilanından sonra yapılacak.

 

Adaylar, sınav giriş belgelerine e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle ulaşabilecek.

 

"Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Giriş Belgesi"ne ulaşmak için meb.ai/hBv1pt internet adresini ziyaret ediniz." ifadeleri yer aldı. 

 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERLERİ SORGULAMA

 

Sözleşmeli öğretmenlik sınav giriş belgeleri Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden yayınlanacak. Adaylar sözlü sınav giriş belgelerine e-Devlet şifreleriyle giriş yapabilecek.

 

Sınav giriş belgesi üzerinde adayların sözlü sınav yeri, sözlü sınav tarihi, saat, adayın fotoğrafı ve diğer bilgiler yer alacak.

 

MEB ÖĞRETMEN ATAMASI TAKVİMİ

 

Ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihlerinin alınması: 20 Mayıs -31 Mayıs

 

Sözlü sınavlara alınacakların sınav merkezlerinin ilan edilmesi 10 Haziran 2024

 

Sözlü sınavların başlangıcı: 1 Temmuz 2024

İlk Yorumu Sen Yaz
code