26 Haziran 2024 Çarşamba
DOLAR 32.92 ₺
EURO 35.37 ₺
G.ALTIN 2,450.80 ₺
Ç.ALTIN 4,068.54 ₺
ATA 16,821.61 ₺
BİLEZİK 2,269.42 ₺

Bu Özelliğe Ağızınız açık kalacak. Chat Gpt4o ortalığı dağıtacak

Genel GündemTeknoloji Haberleri
Yayınlama: 11 Haziran 2024 Salı 09:23 Güncelleme: 11 Haziran 2024 Salı 09:32 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Admin

Yeni Sesli Moduyla İstediğiniz Karakterin Rolüne Bürünüp Ona Uygun Şekilde Konuşabilecek: İşte Ağzınızı Açık Bırakacak Özelliğin Demosu

OpenAI, ChatGPT'nin geliştirilmiş sesli modunun bir başka yeteneğini içeren video paylaştı. Sohbet botu, artık istediğiniz karakterin rolüne hızlıca bürünebilecek. Sesli modun yeni versiyonu, yakın zamanda çıkış yapacak.OpenAI, birkaç hafta önceki etkinliğinde yeni dil modeli GPT-4o’yu tanıtmıştı. Bu modelle birlikte ChatGPT’nin hâlihazırda var olan sesli modunun da iyileştirileceği açıklanmıştı.

Hızlı ve İnsansı Yanıtlar verecek

Sohbet botu, artık daha hızlı yanıtlar verebilecek ve daha fazla insana benzeyecekti.Yeni sesli modun ne zaman geleceği hâlâ belli olmasa da OpenAI’dan düzenli olarak özellik hakkında gelişmeler duyuyorduk. Şirket, şimdi de sesli modun duyunca ağzınızı açık bırakacak bir başka özelliğini paylaştı.

İstediğiniz karaktere bürünecek

Yeni sesli mod, ChatGPT’nin istediğiniz karakterin rolüne bürünmesini sağlayan bir “karakter sesi” özelliğine sahip olacak. Yukarıdan da ulaşabileceğiniz demodan, GPT-4o’nun karakterlere istenildiği bir şekilde cevap verebildiğini görebiliyoruz. Her karaktere uygun bir ses çıkarabiliyor.Örneğin videonun bir kısmında modelden aslan rolüne bürünmesini ve o şekilde konuşması isteniyor. GPT-4o başarılı bir şekilde heybetli bir aslan sesi çıkararak karaktere bürünüyor. Devamında ise bir fare oluyor. Bunu da başarılı bir şekilde yapabiliyor. Hatta kendisinden biraz daha benzemesi istendiğinde sesini daha da incelterek karakteri seslendiriyor.Başka örnekte bilge bir baykuş oluyor, bir diğerinde ise kötü karakter rolüne bürünüyor ve korkutucu kahkaha atıyor. Kendisine kötü hayvanın kim olması gerektiği sorusuna ise “Bu tarz bir gülüşe sahip kötü karakter bence bir yılan veya tilki olabilir.” yanıtını veriyor.

Önümüzdeki haftalarda çıkacak yeni özellik hayatımızda çok şeyi değiştirecek.

Haber Resmi

İlk Yorumu Sen Yaz
code