Eskişehir Siyaset Haberleri

Büyükerşen’e bir tepkide; Yenilik Partisi İl Başkanı Serkan Ortatepe’den

Yenilik Partisi İl Başkanı Serkan Ortatepe; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Osmanlı’ya yönelik sözleri birçok kişi tarafından tepkiyle karşılandı. Ben de sizin gibi bu sözleri yakıştıramadım ve gereksiz buldum.

Eleştirilerin Nedeni:

Büyükerşen’in Osmanlı padişahlarının eşlerinin beyaz tenli ve mavi gözlü olmasıyla ilgili yaptığı benzetmeler ve söylemleri birçok kişiye aşağılayıcı ve ayrımcı geldi. Ayrıca, bu sözlerin tarihi gerçeklere dayanmadığı da belirtildi.

Atatürk Benzetmesi:

Bazı kişiler Büyükerşen’in sözlerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygısızlık olarak yorumladı. Atatürk’ün milliyetçilik anlayışının ırka veya soya değil, ortak değerlere ve vatandaşlığa dayandığı hatırlatıldı.

Seçim Yaklaşırken:

Büyükerşen’in bu sözleri seçimlere yakın bir zamanda sarf etmesi de dikkat çekti. Bazı kişiler bu sözlerin oy toplamaya yönelik bir hamle olduğunu savundu.

Büyükerşen’in sözleri birçok kişi tarafından gereksiz ve anlamsız olarak değerlendirildi. Osmanlı padişahlarının eşlerinin etnik kökeninin günümüzde herhangi bir önemi olmadığı ve bu konunun tartışmaya açılmasının yersiz olduğu belirtildi.

Büyükerşen’in Osmanlı’ya yönelik sözleri birçok kişi tarafından tepkiyle karşılandı. Bu sözlerin tarihi gerçeklere dayanmadığı, ayrımcı olduğu ve Atatürk’ün milliyetçilik anlayışına aykırı olduğu belirtildi. Ayrıca, bu sözlerin seçimlere yakın bir zamanda sarf edilmesi de dikkat çekti.

Kişisel Görüşüm:

Ben de Büyükerşen’in sözlerini kınıyorum. Gereksiz yere söylenmiş ve herhangi bir anlamı olmayan sözler olduğunu düşünüyorum. Büyükerşen’in bu tarz konuşmalardan kaçınması ve daha sorumlu bir dil kullanması gerektiğine inanıyorum.

Alakalı Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu