25 Temmuz 2024 Perşembe
ads
DOLAR 32.91 ₺
EURO 35.81 ₺
G.ALTIN 2,508.87 ₺
Ç.ALTIN 4,222.95 ₺
ATA 17,460.02 ₺
BİLEZİK 2,355.56 ₺

AK Parti Eskişehir'de Yoğun Katılımlı Temayül Yoklaması Gerçekleştirdi

Eskişehir Siyaset Haberleri
Yayınlama: 5 Temmuz 2024 Cuma 16:18 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Admin

AK Parti Eskişehir'de Yoğun Katılımlı Temayül Yoklaması Gerçekleştirdi

Eskişehir - AK Parti Eskişehir teşkilatı, Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde temayül yoklamalarını yoğun katılımla gerçekleştirdi. Temayül yoklamaları, teşkilât mensuplarının yoğun ilgisiyle İl Koordinatörü ve Bursa Milletvekili Ayhan Salman, Genel Merkez Teşkilât Komisyon Üyesi Yasir Çelik, İl Başkanı Gürhan Albayrak ve ilçe başkanlarının katılımıyla yapıldı.

Tepebaşı İlçe Başkanlığı temayül yoklaması sabah 10.00-12.00 saatleri arasında, Odunpazarı İlçe Başkanlığı temayül yoklaması ise öğleden sonra 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. İlçe binalarında yapılan yoklamalarda, teşkilât mensupları ilçe başkanı olarak görmek istedikleri üç ismi yazarak oylarını kullandılar. Oy kullanımının ardından sandıklar açılmak üzere Genel Merkeze gönderildi. Genel Merkez'de yapılacak sayım sonucunda öne çıkan isimler Ankara'ya davet edilecek ve burada yapılacak değerlendirmeler sonucunda yeni ilçe başkanları belirlenecek.

İl Başkanı Gürhan Albayrak, temayül yoklamaları hakkında yaptığı açıklamada, “İl Koordinatörümüz Sn. Ayhan Salman ve Genel Merkez Teşkilât Komisyon Üyemiz Sn. Yasir Çelik ile birlikte Tepebaşı ve Odunpazarı ilçelerimizin temayül yoklamalarını, teşkilâtımızın yoğun ilgisiyle birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdik. İlçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Süreç sıkıntısız şekilde devam ediyor. Genel Merkezimiz temayül sonuçlarına göre önümüzdeki günlerde kararını verecek” dedi.

Tepebaşı ve Odunpazarı ilçelerinde gerçekleştirilen temayül yoklamalarının sonuçları, Eskişehir'in siyasi geleceği için önemli bir adım olarak görülüyor. AK Parti Genel Merkezi'nin yapacağı değerlendirmelerin ardından, yeni ilçe başkanlarının belirlenmesi bekleniyor.

Haber ResmiHaber ResmiHaber ResmiHaber Resmi

İlk Yorumu Sen Yaz
code