25 Temmuz 2024 Perşembe
ads
DOLAR 33.05 ₺
EURO 36.00 ₺
G.ALTIN 2,517.14 ₺
Ç.ALTIN 4,172.16 ₺
ATA 17,250.05 ₺
BİLEZİK 2,327.23 ₺

Vali Aksoy Alkol Ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezinin Müjdesini Verdi

Eskişehir GündemEskişehir
Yayınlama: 25 Haziran 2024 Salı 15:31 Güncelleme: 25 Haziran 2024 Salı 17:37 Kaynak: İhlas Haber Ajansı Editör: Aybüke Yavuz

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Odunpazarı'nda yapımı süren Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi'nin bu yıl tamamlanacağını söyledi.

Vali Aksoy Alkol Ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezinin Müjdesini Verdi

Vali Aksoy, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü mesajı yayımladı. Mesajında Odunpazarı ilçesinde yapımı devam eden Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi’nin bu yıl içinde tamamlanacağının müjdesini veren Aksoy, “Uyuşturucu kullanımı, bireylerin sağlığı başta olmak üzere toplumların hem bugününü hem de geleceğini tehdit eden, maddi ve manevi pek çok kayba sebep olan önemli bir halk sağlığı sorunudur. Uyuşturucu madde kullanımı hem gençlerimizin hem de gelecek nesillerin sağlıklı ve üretken olmalarını engelleyen önemli sosyal sorundur. Gençlerimizi bu zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan kurtararak üreten değerlere dönüşmelerini sağlamak bizim asli görevimizdir. İlimizde uyuşturucuyla etkin mücadelemize devam etmekteyiz. Geleceğimizi ve gençlerimizi bu zararlı alışkanlıktan uzak tutmak, sokaklarımızı bu zehirden ve zehir tacirlerinden korumak bizlerin elindedir. Bu sorunu görev bilinciyle ele almalı ve mücadelemizi de bu çerçevede hep birlikte el ele sürdürmeliyiz. Mücadelenin topyekûn ve kararlıkla sürdürülmesinde emeği geçen kurumlara, sivil toplum örgütlerine ve Eskişehirlilere teşekkür ediyorum. İlimiz Odunpazarı ilçesinde yapımı devam eden Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi bu yıl içinde tamamlanacağını paylaşmak istiyorum" dedi.

"Vatandaşlarımızın desteği ile bizlere büyük güç vermektedir"

İçişleri Bakanlığı’nın "Uyuma" projesi ile vatandaşların uyuşturucu kullanımı ve ticaretine dair ihbarlarını tek bir tuşla güvenlik güçlerine bildirebileceğini hatırlatan Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy şöyle devam etti;

"Bakanlığımızın "Uyuma" projesi kapsamında yerli ve milli imkânlarla geliştirdiği mobil uygulama ile nerede olursanız olun uyuşturucu kullanımı ve ticaretine dair ihbarlarınız tek bir tuşla güvenlik güçlerimize ulaşabilmektedir. Sokakta gördüğü uyuşturucu ticaretini polise bildirmek isteyen vatandaş, uygulamadaki butona basarak ihbarda bulunabilmektedir. Sisteme konum bilgisiyle birlikte düşen ihbar, bölgeye en yakın ekibe iletilmekte ve ihbarcının kimliği kesinlikle gizli tutulmaktadır. Suçla mücadelede vatandaşlarımızın desteği ile bizlere büyük güç vermektedir.

Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü vesilesiyle hiçbir Eskişehirlinin uyuşturucu batağına düşmemesini temenni ediyor, bunu önlemek için gecesini gündüzüne katan güvenlik güçlerimize, katkı sunan bütün kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyorum.”

İlk Yorumu Sen Yaz
code