25 Temmuz 2024 Perşembe
ads
DOLAR 32.99 ₺
EURO 35.89 ₺
G.ALTIN 2,513.36 ₺
Ç.ALTIN 4,222.95 ₺
ATA 17,460.02 ₺
BİLEZİK 2,355.56 ₺

Tepebaşı Belediyesi'nden Eskişehirlilere Evden Atık Toplama Hizmeti

Eskişehir GündemTeknoloji HaberleriEskişehir
Yayınlama: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 15:22 Güncelleme: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 15:35 Kaynak: İhlas Haber Ajansı Editör: Aybüke Yavuz

Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir'de vatandaşların çeşitli atıklarını belirli günlerde ücretsiz toplayarak çevre temizliğine katkı sağlıyor.

Tepebaşı Belediyesi'nden Eskişehirlilere Evden Atık Toplama Hizmeti

Tepebaşı Belediyesi, Eskişehirlilerin memnuniyeti ve temiz çevre duyarlılığı ile sürdürdüğü çalışmaları aralıksız biçimde sürdürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Mavi Masa’ya ulaşan vatandaşların, bahçe ve budama atıklarından kül ve cüruf atıklarına, mobilya ve ev eşyası atıklarından tadilat atıklarına kadar her türlü atığı, gelen talepler doğrultusunda evlerinden teslim alıyor. Ekipler; bahçe ve budama atıklarını Pazartesi ve Perşembe günleri ücretsiz, kül ve cüruf atıklarını her gün saat 16’ya kadar ücretsiz, mobilya ve ev eşyası atıkları Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 16.00’ya kadar ücretsiz ve tadilat atıklarını 5 çuvala kadar ücretsiz olmak üzere Salı ve Cuma günleri alıyor. 2011 yılından bu yana 5 çuvala kadar olan tadilat atıkları, Tepebaşı Belediyesi tarafından ücretsiz olarak alınırken, 5 çuvalı aşan atıklarda ise belirli oranda hizmet bedeli alınıyor.

Temizlik hizmetlerinden faydalanmak ve konu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 444 44 26 numaralı telefondan Mavi Masa’ya ulaşabiliyor. Evden atık alma hizmetinden yararlanan kent sakinleri memnuniyetini belirtiyor. Belediye yetkilileri de temiz bir çevre için herkese görev düştüğünü belirtirken vatandaşları belediye ekiplerine bilgi vererek belirlenen günlerde atıklarını çıkarmaları ve gerekli hassasiyeti göstermeleri konusunda uyarıda bulundu.

Kaynak: http://www.tepebasi.bel.tr

İlk Yorumu Sen Yaz
code