21 Haziran 2024 Cuma
ads
DOLAR 32.88 ₺
EURO 35.20 ₺
G.ALTIN 2,495.24 ₺
Ç.ALTIN 4,055.15 ₺
ATA 16,766.23 ₺
BİLEZİK 2,261.95 ₺

Tatlıları Değil Küçük Emre’yi Yemek İstiyorlar

Eskişehir Gündem
Yayınlama: 14 Mart 2024 Perşembe 11:11 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Aybüke İnce

Tatlıları Değil Küçük Emre’yi Yemek İstiyorlar
Eskişehir'de Taşbaşı Çarşısında ailesine yardım eden 8 yaşındaki Emre Dumanlıdağ, tatlıcı dükkanlarında önlüğünü giyerek müşterilere hizmet veriyor.Tatlıları Değil Küçük Emre'yi Yemek İstiyorlar

Odunpazarı ilçesinde Taşbaşı Çarşısında tatlı ürünleri satan bir işletmenin önünde vatandaşları işletmesine getirmeye çalışan küçük çocuk vatandaşların dikkatini çekti. Emre Dumanlıdağ, henüz 8 yaşında olmasına rağmen büyük hayalleri olduğunu söyledi. Onun için iş yapmak bir zorluk değil, aksine bir oyun gibi geliyor. "Sanki oyun içinde oyun varmış gibi" diyerek keyifli vakit geçirdiğini ifade etti.

“İlerde hem okulumu bitirip hem de esnaflığı öğrenmiş olacağım.”

Ailesine yardım eden 8 yaşındaki ilkokul öğrencisi Emre Dumanlıdağ,“Okul okurken çalışmaya hevesim var. Aynı zaman da esnaf olmak istiyorum. Çalışmak zor olmuyor çünkü bana oyun gibi geliyor. Bağırdığım zaman müşteriler geliyor. Bizden alış veriş yapıyorlar. Bazen tatlı dağıtırım o zaman daha çok insanlar geliyor. Herkes takdir edip başımı okşuyor, buda benim hoşuma gidiyor. İlerde hem okulumu bitirip hem de esnaflığı öğrenmiş olacağım” dedi.

İlk Yorumu Sen Yaz
code