Eskişehir GündemEskişehir Siyaset Haberleri

Nebi Hatipoğlu: ‘İlk işim su fiyatlarını düşürmek!’

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde şehrin vatandaşlarını, sorunların çözümü ve vaatleriyle ilgili bilgilendirmek amacıyla, sunuculuğunu Mehmet Akif Ersoy’un yaptığı ulusal bir televizyon kanalına konuk oldu. Hatipoğlu, özellikle kullanım suyunun en pahalı olduğu illerin başında Eskişehir’in olduğunu belirterek suya yüzde 40 indirim uygulanacağı haberini verdi.

Eskişehir Haberleri

Nebi Hatipoğlu: ‘Vatandaşlar, ‘Bırakın musluktan su içmeyi, yemeklerimize bu suyu koyamıyor, çay demleyemiyoruz’ diyor. Eskişehir, Türkiye’de suyu en ucuza mal ederken en pahalı satan illerin başında geliyor. Yönetime geldiğim gibi ilk işim su fiyatlarını yüzde 40 indirmek olacak. Eskişehir’de konutlarda 1 metreküp suya 22.47 TL ödüyoruz. Komşumuz Afyonkarahisar ise 6.58 kuruş ödüyor. Bu nasıl bir farktır? İçemediğimiz, kullanamadığımız suya birde vatandaşımız fahiş fiyat ödüyor. DSİ ile görüşmelerimizi tamamladık. 2 yıl içinde de sözümdür, Eskişehir musluktan pırıl pırıl suyunu içecek. Tertemiz yapacağız şehir şebeke suyunu. Belediye, kronik su sorununu çözmediği gibi bir de pahalıya satıyor. Bu yakışıksız durumu ortadan hızla kaldıracağız.” dedi

Buna ek olarak Başkan Adayı Hatipoğlu, Eskişehir’in kent merkezine çok yakın bir fay hattı üzerinde olduğunu söyleyerek imara kapalı olan bazı bölgelerde imar izni ve yatay mimari çerçevesinde kat artırımı yapılarak, olası bir depremde can ve mal kaybının önlenebileceğini açıkladı ve şunları ekledi:

“Eskişehir deprem kuşağında yer alan bir bölgede yer alıyor. Acil olarak kentsel dönüşüm bekleyen 10 mahallemiz var ama Büyükşehir Belediyemiz kılını kıpırdatmıyor. Tam 3 seçimdir seçim dönemi gelip söz vermişler, sonra unutmuşlar. Ben sizin aracılığınız ile buradan yine bir söz vereyim hemen, Çevre ve Şehircilik Bakanımız ve TOKİ ile tüm görüşmelerimizi tamamladık. İnşallah Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığını alır almaz ilk işimiz kentimizi modern, depreme dayanıklı, dirençli bir hale getirmek olacak. Bunu yaparken yatay mimari modelini uygulayacağız. Öyle 15-20 katlı binalar inşa etmeyeceğiz. En fazla 4-5 katlı olacaklar. Herkes kazanacak. Ben vatandaşımın hayatı ile oynamam da oynatmam da.”

Aybüke İnce

Eskişehir Durum Kurumsal İletişim ve Haber Müdürü

Alakalı Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu