JOIN! projesinin açılış toplantısı yapıldı

JOIN! projesinin açılış toplantısı yapıldı
Yayınlama: 27.02.2024
0
A+
A-

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinde yürütülecek Jean Monnet Module projesi “JOIN!” Gazetecilik Öğrencileri Türkiye ve AB İlişkileri Hakkındaki Haberleri Geliştiriyor projesi Anadolu Üniversitesi Rektörlüğünde yapılan etkinlikle başladı.

JOIN! projesinin açılış toplantısı yapıldı
JOIN! isimli projenin açılış toplantısı Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Demirci’nin katılımıyla Rektörlük binasında gerçekleşti. Toplantıda İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülend Aydın Ertekin, Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. İncilay Cangöz ve proje ekibinden Doç. Dr. Tezcan Özkan Kutlu, Dr. Öğr. Üyesi Simge Süllü Durul, Öğr. Gör. Rabia Taş ve Arş. Gör. Hülya Tekbıyık yer aldı.
Proje yürütücüsü Doç. Dr. Alaaddin F. Paksoy’un sunumuyla başlayan toplantıda 3 yıl sürecek projenin kapsamı, hedefleri, akademik çıktıları ve bütçesi konuşuldu. Paksoy yaptığı konuşmada, iletişim bilimleri ve gazetecilik alanında bir Jean Monnet Module projesinin ilk kez bir devlet üniversitesinde yürütüleceğini belirterek projenin önemini şöyle açıkladı: “Türkiye-AB ilişkilerinin günlük siyasi gündemin ötesinde de bir anlamı var. Gazetecilik öğrencilerinin bu ilişkilerin tarihi, kültürel ve ekonomik yönlerini bilmesi gerekiyor. Proje çerçevesinde öğrencilerimiz 3 yıl boyunca Avrupa Birliği hakkında birçok etkinliğe katılacak ve bilgi düzeylerini artıracaklar. Ayrıca öğrenciler, mesleki birikimlerini geliştirmek için uygulamalı etkinliklerde yer alacak ve İngilizce içerik üretme konusunda deneyim kazanacaklar.”

Eskişehir’in tanıtılmasına katkı sunulacak
Toplantıda projenin üniversite ve şehir bütünleşmesine katkıda bulunacağı ve projenin bazı etkinliklerinin kampüs dışında, Eskişehir şehir merkezinde yapılacağı belirtildi. Ayrıca, proje kapsamında öğrenciler tarafından yayımlanacak bir haber portalıyla da Eskişehir’in Avrupa çapında tanıtımına destek olunacağı ifade edildi.

Paksoy’un sunumunun ardından proje kapsamında yapılacak seminerler, konferanslar, atölye çalışmaları ve modül dersleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Proje açılış toplantısı join.anadolu.edu.tr adresli proje web sitesinin tanıtılmasıyla sona erdi.

Eskişehir Durum Kurumsal İletişim ve Haber Müdürü
    Bir Yorum Yazın

    Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

    Henüz yorum yapılmamış.