Eskişehir Gündem

Eskişehir’e Yeni Merkez Yatırımı!

Eskişehir’e yeni merkez yatırımı bakanlıktan onay aldı. Eski İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre döneminde başlatılan ve desteklenen çalışmada sona gelindi. Türkiye’de örneği olmayan profesyonel merkez yapılacak.

Eskişehir

Eskişehir büyük bir yatırıma kavuşuyor. Türkiye’de örneği olmayan profesyonel bir Milli Eğitim Kongre Merkezi Eskişehir’in Odunpazarı ilçesine yapılacak. Milli Eğitim’in arşivleri de, 600 kişilik olması planlanan bu merkezde toplanacak. Milli Eğitim Kongre Merkezi’nin Sümer Mahallesi’ne yapılacağı öğrenildi.

Merkezde çalıştaylar, panellerin düzenlendiği bilimsel bir ortam olacak. Ayrıca merkezde sergi salonları, kütüphaneler ve çocukların verimli zaman geçireceği alanlar da yer alacak. Projesi dönemin Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre zamanında başlayan ve desteklenen çalışma bakanlık ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandı.

Bir yıl içerisinde tamamlanması beklenen projenin temel atma törenine Pervin Töre’nin de katılacağı öğrenildi. İlgili proje iş insanı Hacı Avni Ongurlar tarafından destekleniyor.

Alakalı Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu