26 Haziran 2024 Çarşamba
DOLAR 32.94 ₺
EURO 35.41 ₺
G.ALTIN 2,451.09 ₺
Ç.ALTIN 4,068.54 ₺
ATA 16,821.61 ₺
BİLEZİK 2,269.42 ₺

Eskişehir’de Veliler Mağdur Oluyor!

Eskişehir Gündem
Yayınlama: 23 Ağustos 2023 Çarşamba 09:19 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Yudum Özel

Eskişehir’de Veliler Mağdur Oluyor!
Eskişehir’de yeni eğitim öğretim yılı öncesi anne baba çalışan veliler tam gün eğitim veren okul sayısının yetersizliği sebebiyle tepkili. Geçinebilmek ve işini kaybetmemek isteyen anne babalar çözüm istiyor.11 Eylül 2023 tarihinde başlayacak yeni eğitim öğretim yılı öncesi çalışan anne babaları yine sıkıntılı günler bekliyor. Eskişehir’de tam gün eğitim veren okul sayısının yetersiz olması çalışan anne ve babaları mağdur ediyor. Özellikle özel sektörde çalışan anne babalar hafta içi verilen yarım gün eğitimin ardından çocuğunu bırakacak veya gözetim altında tutacak birini bulamayacak olmaktan şikayetçi. 

Aile büyükleri Eskişehir’de ikamet etmeyen bir özel sektör çalışanı yaşayacağı sorunu şöyle anlatıyor; 

“Yeni eğitim öğretim yılı yine sorunlarla başlıyor. Bu yıl ikinci sınıfa gidecek olan kızım yarım gün eğitim görecek. Bir de ana sınıfına gidecek oğlum var. İkisinin okul vakitleri farklı olacağı için henüz küçük olmaları nedeniyle illaki bakımını üstlenecek, onları gözetim altında tutabilecek güvenilir birisine ihtiyacımız olacak. Anne ve babalarımız başka şehirlerde. Bu yüzden ya yarım zamanlı bakıcı tutacağız ya da eşim işinden ayrılmak zorunda kalacak. Her iki seçenek de bizi maddi olarak çok zor duruma sokacak. Asgari ücretle çalışıyoruz ve hükümetten çalışan anne babalar için bu konuda bir çözüm üretmesini bekliyoruz”

11 Eylül 2023 tarihinde başlayacak yeni eğitim öğretim yılı öncesi çalışan anne babaları yine sıkıntılı günler bekliyor. Eskişehir’de tam gün eğitim veren okul sayısının yetersiz olması çalışan anne ve babaları mağdur ediyor. Özellikle özel sektörde çalışan anne babalar hafta içi verilen yarım gün eğitimin ardından çocuğunu bırakacak veya gözetim altında tutacak birini bulamayacak olmaktan şikayetçi. Aile büyükleri Eskişehir’de ikamet etmeyen bir özel sektör çalışanı yaşayacağı sorunu şöyle anlatıyor; “Yeni eğitim öğretim yılı yine sorunlarla başlıyor. Bu yıl ikinci sınıfa gidecek olan kızım yarım gün eğitim görecek. Bir de ana sınıfına gidecek oğlum var. İkisinin okul vakitleri farklı olacağı için henüz küçük olmaları nedeniyle illaki bakımını üstlenecek, onları gözetim altında tutabilecek güvenilir birisine ihtiyacımız olacak. Anne ve babalarımız başka şehirlerde. Bu yüzden ya yarım zamanlı bakıcı tutacağız ya da eşim işinden ayrılmak zorunda kalacak. Her iki seçenek de bizi maddi olarak çok zor duruma sokacak. Asgari ücretle çalışıyoruz ve hükümetten çalışan anne babalar için bu konuda bir çözüm üretmesini bekliyoruz.”

İlk Yorumu Sen Yaz
code