Eskişehir’de Görme Engelli Salih İki Altın Madalya Kazandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Üniversitesi öğrencisi ve Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü sporcusu Salih Veysel Kök, Görme Engelliler Halter Şampiyonası’nda 18 kişinin yarıştığı büyük erkekler kategorisinde 82,5 kilogram sıkletinde  Benchpress dalında 82 kilogram, Powerlifting dalında ise 355 kilogram kaldırarak iki adet altın madalya kazandı.

Görme engelli Salih'in halterde büyük başarısı
Salih Veysel Kök engelleri aşarak elde ettiği başarı ile ilgili şunları söyledi:
“2020-2021 yıllarında Powerlifting sporu ile ilgilenmeye başladım. Sporla ilgilenmenin bana iyi geldiğini ve giderek sevdiğimi fark ettim. Ardından araştırmalar yaptım ve görme engeli bulunanların da Powerlifting sporu ile yarışmalara katılabileceğini öğrendim. Bu alandaki çalışmalarıma 2022 yılında Eskişehir’e taşındıktan sonra tam anlamıyla başladım. Müsabakalarda kazandığım altın madalyalar için çok mutluyum. Üniversitemi ve kulübümü de başarıyla temsil ettim. Başarılarıma yenilerini ekleyerek ve diğer insanlara örnek olarak bu yolda ilerlemek istiyorum.”
“Salih Veysel Kök’ün başarısı bizleri çok mutlu etti”
Öğrencisinin başarı hakkında görüşlerini dile getiren Eyüp Can Erfidan, “Salih Veysel Kök’ün 2 altın madalyalı başarısı bizleri çok mutlu etti. Salih ile katıldığım ilk turnuvada bana bu sevinci yaşattığı için kendisiyle gurur duyuyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir