Eskişehir Yerel Yöneticileri, Emirdağlılarla Güç Birliği Vurgusu Yaptı: 31 Mart Seçimleri Öncesi Destek Çağrısı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eskişehir’de yerel yönetimler ve Emirdağlı topluluk arasında dayanışma ve birlik ruhu pekişti. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve CHP’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce, Emirdağlılar Vakfı’nın organize ettiği bir etkinlikte Emirdağlı vatandaşlarla bir araya geldi. Bu buluşmada, Kurt, Ataç ve Ünlüce, 31 Mart’taki yerel seçimler öncesinde Emirdağlılar’dan destek talebinde bulundular.

Kazım Kurt, Ahmet Ataç ve Ayşe Ünlüce, Vakıf Başkanı Veli Görkem, vakfın yönetim kurulu ve üyeleriyle gerçekleşen buluşmada, Emirdağlılar’ın ilgisi ve samimi sohbetleri için teşekkür ettiler. Etkinliğe, CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen de katılarak desteklerini ifade ettiler.

Kurt Atac ve Unluce Emirdaglilar ile bulustu scaled e1707573159168 Eskişehir Haberleri

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir’in göçmen dostu bir kent olduğunu ve Emirdağlı nüfusunun yoğunlukta olduğu Odunpazarı’nda, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiklerini vurguladı. Kurt, “Emirdağlılarla birlikte yürüttüğümüz projeler ve sağladığımız mali disiplin ile Odunpazarı’nı borçsuz, kredi kullanmayan bir belediye haline getirdik. Yaptığımız tasarruflar ve doğru yönetim anlayışı ile halk merkezleri, kreşler gibi sosyal hizmetler sağladık,” dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir’de sosyal demokrat yönetimin önemine değinerek, Eskişehirlilerin özgürlük ve gurur duyabilecekleri bir kent oluşturma arzusunu hatırlattı. Ataç, “Eskişehir sevdamız tükenmez. Büyükşehirde bir kadın başkanın olması ve Cumhuriyetin 100. yılında bu seçimi kazanmak bizim için büyük bir onur olacak,” şeklinde konuştu.

Ayşe Ünlüce, Eskişehir’in gelişimi için Yılmaz Büyükerşen, Ahmet Ataç ve Kazım Kurt ile omuz omuza çalışmanın önemini vurgulayarak, “Eskişehir’i korumak ve daha iyi bir gelecek inşa etmek için Emirdağlı hemşehrilerimizin desteğini bekliyoruz,” dedi.

Yılmaz Büyükerşen, Emirdağlılar’ın Eskişehir’e katkılarının altını çizerek, Ayşe Ünlüce’ye destek olunması çağrısında bulundu. Talat Yalaz ise, Eskişehir’in kapsayıcı ruhunun altını çizerek, yerel yönetimlere destek vermenin önemine değindi.

Kurt Atac ve Unluce Emirdag scaled e1707573170277 Eskişehir Haberleri
Eskişehir Yerel Yöneticileri, Emirdağlılarla Güç Birliği Vurgusu Yaptı: 31 Mart Seçimleri Öncesi Destek Çağrısı

Emirdağlılar Vakfı Başkanı Veli Görkem, yerel seçimlerde Kurt, Ataç ve Ünlüce’ye başarılar dileyerek, etkinliğin dayanışma ve birlik mesajı verdiğini belirtti. Bu buluşma, Eskişehir’de farklı topluluklar arasında güçlü bir dayanışma ve birlik ruhunun pekiştirilmesini simgeliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir