Eskişehir Gündem

Eskişehir Türk Ocağı Faaliyet Dönemini Başlatıyor

Eskişehir’de yaptığı kültürel ve sosyal faaliyetlerle bilenen Türk Ocakları, ekim ayından itibaren 2023-2024 faaliyet dönemine başlıyor.

Eskişehir Türk Ocağı yeni dönem faaliyetlerine başlıyor
Türk Ocakları Eskişehir Şubesi yeni faaliyet dönemini her sene olduğu gibi bu sene de geleneksel olarak 1988’den bu tarafa vefat eden üyeleri için okutacağı Hatim Duası ve mevlid sonrasında ikramda bulunacağı yemek ile başlatıyor. Özellikle Şube Başkanlığı Yapmış olan merhum Orhan Keskin ve Sedat Yurtseven başta olmak üzere Sağlık Müdürlüğü yapmış olan Dr. Tekin Oktar, Belediye Başkanı Aydın Arat, Millet Vekili Dr. Yusuf Kemal Özkan ve diğer vefat eden ocaklılarla ilgili 1 Ekim Pazar günü öğleden önce Odunpazarı’ndaki Türk Ocakları’nın yanındaki Sivrioğlu Camii’nde mevlid okutulacak ve sonrasında Türk Ocağı’nda ikram yapılacak. Gerçekleştirilecek programa herkesin davetli olduğu belirtildi.

Eskişehir Türk Ocağı üniversiteli ve liseli öğrencilere burs veriyor
Öte yandan Türk Ocakları yeni dönem faaliyetleri çerçevesinde, Eskişehir’de üniversite okuyan, şartları müsait olmayan, zeki ve başarılı 40 öğrenciye karşılıksız olarak burs verecek. Öğrencilerin kendilerinin başvuru yapması gereken burs için başlayan müracaatlar 14 Ekim’e kadar devam edecek. Burslar, Ekim-Haziran dönemi içerisinde 8 ay ve tahsil hayatı boyunca verilecek. Eskişehir Türk Ocağı, bu sene içerisinde başarılı lise öğrencilerine de burs vermeye başlayacak.

Alakalı Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu