Eskişehir EtkinlikleriEskişehir GündemEskişehir Siyaset Haberleri

Odunpazarı Belediyesi Deprem Felaketini ve Hayatını Kaybedenleri Unutmadı.

Odunpazarı Belediyesi, geçtiğimiz yıl şubatta 11 şehri etkileyen büyük depremleri anmak için bir tören düzenledi. Bu anma etkinliği, Sunuculuk Atölyesi ve Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK) işbirliğiyle Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törende, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Eskişehir Malatyalılar Derneği Başkanı Nadir Alp Pektaş ve birçok Eskişehir vatandaşı yer aldı.

Odunpazari Belediyesi asrin felaketinde hayatini kaybedenleri unutmadi 17 Eskişehir Haberleri

Kazım Kurt, yaşanan depremin Türkiye’nin en kara günlerinden biri olduğunu ve bu felaket karşısında ülkenin hazırlıksız kaldığını dile getirdi. Belediyelerin, bütçenin yalnızca %6’sını kullanarak, merkezi hükümetle rekabet etmesinin beklenemeyeceğini belirtti. Buna rağmen, Eskişehir’deki üç belediyenin deprem bölgesine önemli yardımlar sağladığını, gerekli desteği vermek için çalıştıklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından, depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu, şiirler okundu ve müzik dinletisi sunuldu. Etkinlikte, kentsel dönüşüm ve depremle mücadelede belediyelerin sınırlı kaynaklarla neler yapabileceği üzerine tartışmalar da gündeme geldi. Kazım Kurt, politikanın felaket anlarında bile yapılmasına eleştirel bir bakış açısıyla yaklaştı ve bu tür durumlarda partizan politikaların bir kenara bırakılması gerektiğini vurguladı.

Odunpazari Belediyesi asrin felaketinde hayatini kaybedenleri unutmadi 3 Eskişehir Haberleri

Alakalı Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu