25 Temmuz 2024 Perşembe
ads
DOLAR 32.91 ₺
EURO 35.81 ₺
G.ALTIN 2,508.87 ₺
Ç.ALTIN 4,222.95 ₺
ATA 17,460.02 ₺
BİLEZİK 2,355.56 ₺

Milli Sporcularımız Gururumuz Oldu

Eskişehir EtkinlikleriSpor
Yayınlama: 1 Temmuz 2024 Pazartesi 14:16 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Admin

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, uluslararası müsabakalarda Türkiye'yi başarıyla temsil eden milli sporcular Sümeyye Boyacı ve Erkan Balk'ı ödüllendirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, sporcuları tebrik ederek, "Sizlerle gurur duyuyoruz," dedi.

Milli Sporcularımız Gururumuz Oldu

Eskişehir'de amatör sporlara verdiği destekle dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi, milli sporcular ve antrenörleri Mehmet Bayrak'ı, uluslararası başarılarından dolayı ödüllendirdi. Milli sporcular Sümeyye Boyacı ve Erkan Balk, Belediye Meclis Toplantısı’nda oy birliği ile alınan karar doğrultusunda tam altınla ödüllendirildi.

Başkan Ünlüce, milli sporcuları ve Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yöneticilerini makamında ağırladı. Sporcuların başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren Ünlüce, "Çok güzel işlere imza atıyorsunuz ve bizler sizinle gurur duyuyoruz. Her zaman Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak arkanızdayız. Bizlere bu mutluluğu yaşattığınız için teşekkür ederiz," ifadelerini kullandı.

Paralimpik Başarı

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, Portekiz'in Madeira Adası’nda düzenlenen Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonası’nda önemli bir başarıya daha imza attı. Boyacı, kadınlar S5 kategorisinde sırtüstü ve kelebek yüzmede Avrupa 3’üncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı.

Sualtı Görüntüleme Zaferi

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün sualtı görüntüleme milli sporcusu Erkan Balk, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) tarafından Küba’nın Varadero şehrinde düzenlenen 19. Dünya Fotoğraf ve 5. Dünya Video Şampiyonası’nda Dünya Şampiyonu oldu. Balk, bu büyük başarısıyla Eskişehir'i ve Türkiye'yi gururlandırdı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, amatör sporların desteklenmesi ve yeni başarıların elde edilmesi adına çalışmalarına aralıksız devam edeceğini vurguladı. Başkan Ünlüce, genç sporcuların her zaman yanında olacaklarını belirtti.

Haber ResmiHaber ResmiHaber ResmiHaber ResmiHaber ResmiHaber Resmi

İlk Yorumu Sen Yaz
code