Eskişehir EtkinlikleriEskişehir Gündem

Eskişehir’de Minik İzciler Öğrendiklerini Pratiğe Döktüler

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen İklim İzcileri Yaz Okulu’na katılan minik izciler, yaz dönemi boyunca öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe döktü.
Öğrendiklerini pratiğe döktüler
Çocuklarda özgüven, sorumluluk duygusu, liderlik, takım çalışması gibi becerilerin geliştirilmesinin hedeflendiği programda, izcilik eğitimi de verildi. Yaz ayı boyunca Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen eğitimler dolu dolu geçti. Yaz Okuluna katılan 75 öğrenciye izcilik nedir, izciliğin yan amaçları nelerdir ve bir izci ne yapar gibi bilgiler verildi. Ayrıca izci selamlama, tekmil verme ve oba oluşumları gösterildi. Geri kalan vakitte eğlenceli izci oyunları ve şarkıları tekrarlandı. İzci andı, şarkısı ve hitap biçimleri öğretildi.

Öğrendiklerini pratiğe döktüler
Yaz Okulunu tamamlayan minik izciler, öğrendikleri tüm teorik bilgileri Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen kamp ile pratiğe döktü. Minik izciler, tüm gün kampta izcilik faaliyetleri, rekreasyon ekibiyle rekreatif oyunlar, parkur ve sportif faaliyetleri gerçekleştirirken, alanda yer alan stantlarda atölye çalışmaları, çocuk zumba yaptı. Minik izciler akşam saatlerinde de iklim değişikliğini anlatan açık hava sinema gösteriminin ardından kamp ateş yakarak şarkılar söyleyip masallar anlattı.

Alakalı Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu