Eskişehir EtkinlikleriEskişehir Gündem

Eskişehir’de ‘Gerçek Dostlar Kromozom Saymaz’ Pikniği

Eskişehir’de Vos26 Yardım Gönüllüleri Hobi Kültür ve Dayanışma Derneği ile Türkiye Down Sendromu Derneği tarafından gerçekleştirilen ‘Gerçek Dostlar Kromozom Saymaz’ moral pikniğinde down sendromlu çocuklarla doyasıya eğlendi.

Eskişehir’de ‘Gerçek Dostlar Kromozom Saymaz’ etkinliği
Eskişehir’de Eskişehir’de Vos26 Yardım Gönüllüleri Hobi Kültür ve Dayanışma Derneği ile Türkiye Down Sendromu Derneği tarafından down sendromlu çocuklar ve aileleri için moral pikniği düzenledi. Buy yıl 3’üncüsü düzenlenen piknikte 71 down sendromlu çocuk olmak üzere toplam 350 kişi katılım sağlandı. Gün boyu eğlence ve animasyonlarla çocuklar ve aileleri doyasıya eğlendi.
“Çocuklarımız bizler için her zaman çok önemli”
Etkinlikle alakalı Vos26 Yardım Gönüllüleri Hobi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Zeynep Hayriye Karbölen, “Çocuklarımız bizler için her zaman çok önemli. Bu özel çocuklarımızın bizlerden farklı olarak yargılanmadan ve kalplerinde kötülük olmadan yaşama tutunuyor, dünyanın onlarla güzel olduğunu topluma duyurmak ve toplumda farkındalık oluşturmak için dernek olarak çocuklarımızla yıl içerisinde çeşitli etkinlikler yapıyoruz” dedi.
Türkiye Down Sendromu Derneği Eskişehir Temsilcisi Uğur Yavuz, “Alandan ayrılırken aileler mutluluklarını bizlerle paylaştılar onların bu mutluluğunda pay sahibi olanlara teşekkür ederiz” diye konuştu.
“Yüreğine hep birlikte dokunmak çok güzeldi”

Eskişehir’de ‘Gerçek Dostlar Kromozom Saymaz’ etkinliği
Etkinliğe katılan Eskişehir Olta Balıkçıları Ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (ESBALDER) Başkan Yardımcısı Yasin Başaran ise şöyle konuştu;
“Bu güzel organizasyonda yer almak çocukların yüreğine hep birlikte dokunmak çok güzeldi. Onları çok seviyoruz hep yanlarındayız.”
Düzenlenen etkinlik, çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Alakalı Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu