26 Haziran 2024 Çarşamba
DOLAR 32.94 ₺
EURO 35.41 ₺
G.ALTIN 2,451.09 ₺
Ç.ALTIN 4,068.54 ₺
ATA 16,821.61 ₺
BİLEZİK 2,269.42 ₺

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde 17. Proje Fuarı ve Yarışması Başladı

Eskişehir Etkinlikleri
Yayınlama: 28 Mayıs 2024 Salı 15:55 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Admin

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde 17. Proje Fuarı ve Yarışması Başladı

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) tarafından düzenlenen 17’nci Proje Fuarı ve Yarışması, öğrencilerin yoğun ilgisiyle başladı. ESTÜ Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin bitirme projelerinin sergilendiği ve yarıştığı etkinlik, 2 Eylül Kampüsü ESTÜ Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hanife Apaydın Özkan, yaptığı açılış konuşmasında, etkinliğin önemine değindi. Yaklaşık 400 öğrenci tarafından hazırlanan 200’den fazla projenin sergilendiği ve değerlendirildiği fuarda, projeler büyük ilgi gördü.

ESO Başkanı Kesikbaş'tan Öğrencilere Destek

Etkinlikte konuşmacı olarak yer alan Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, yarışma sonunda birinci olan öğrencilere ESO tarafından 10 bin TL ödül verileceğini açıkladı. Kesikbaş, konuşmasında şunları ifade etti: “Dışarıda müthiş projeler, büyük emekler gördüm. Hem hocalarımızla hem de öğrencilerimizle verilmiş emekler ki ben bir çoğuna uzun yıllardır şahidim. Gerçekten büyük emek var. Biz bunları Eskişehir sanayisine nasıl anlatabiliriz kısmı ile ilgili ya da sizler mezun olduktan sonra Eskişehir’de neler yapabilirsiniz ile ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum. Eskişehir Sanayi Odası olarak burada bir stant açtık ama ben burada bu kalabalığı ve heyecanlı projeleri de görünce, iki projeye destek vermek istiyorum. Özellikle Eskişehir Sanayi Odası olarak çevre mühendisliği bölümünde kim birinci olursa onlara 10 bin TL vereceğiz. Bir de, endüstri mühendisliği projesinde kim birinci olursa onlara da kendi şirketimizden 10 bin fonlayacağız. Özellikle endüstri mühendisliği bölümünde proje birincisi arkadaşlara kendi şirketimize iş imkanı mümkündür.”

Projeler Sanayi ile Buluşuyor

ESTÜ Rektör Yardımcısı Onur Kaya ise açılışta yaptığı konuşmada, projelerin sanayide uygulanabilirliğinin önemine vurgu yaptı. Kaya, “Bugün burada 200’ün üzerinde proje, 400’e yakın öğrencimizin katılımlarıyla sizlere sunuluyor olacak. Bu projelerin hepsi birbirinden değerli ve gerçekten çok büyük emek içeren, hem öğrencilerimizin hem de onların arkasındaki büyük destekçileri öğretim elemanlarımızın çabalarıyla bir yılı aşkın süredir devam eden çalışmaların sonucu ortaya çıkan projelerdir. Sanayi işbirliğine çok büyük değer veriyoruz ve katkıları için de Eskişehir Sanayi Odası başkanımıza ve tüm sanayicilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu projeler çok değerli projeler, birçoğu TÜBİTAK tarafından desteklenmiş ve sanayi firmalarında birebir sanayinin problemleri üzerine yoğunlaşarak, çözüm bulmaya odaklanan projelerdir. Bunların çıktılarının sanayide uygulanacak olması bizlere çok büyük ümit veriyor” dedi. Etkinlik boyunca öğrencilerin projeleri ziyaretçilere sergilendi ve jüri tarafından değerlendirildi. Yarışmanın sonuçları büyük bir merakla beklenirken, sanayi işbirlikleri ve öğrencilerin kariyer fırsatları açısından önemli adımlar atıldı. [caption id="attachment_66220" align="alignnone" width="1250"] ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI (ESO) BAŞKANI CELALETTİN KESİKBAŞ, "PROJE BİRİNCİSİ ARKADAŞLARA KENDİ ŞİRKETİMİZE İŞ İMKÂNI MÜMKÜNDÜR" DEDİ.[/caption]

İlk Yorumu Sen Yaz
code