Eskişehir’de Fiyatları Cep Yakıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023-2024 eğitim-öğretim yılı 11 Eylül Pazartesi itibariyle başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan uyum programı ve rehberlik uygulamaları kapsamında okul öncesi, ilkokul 1 ve lise 9’uncu sınıf öğrencileri ise 4-8 Eylül’de okulları, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla buluşacak. Velilerin cebini yakan kırtasiye alışverişi ise ne kadar tutuyor? 

Eskişehir'de Fiyatları Cep Yakıyor!
2023-2024 eğitim-öğretim yılı 11 Eylül Pazartesi itibariyle başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan uyum programı ve rehberlik uygulamaları kapsamında okul öncesi, ilkokul 1 ve lise 9’uncu sınıf öğrencileri ise 4-8 Eylül’de okulları, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla buluşacak.

Eskişehir'de Fiyatları Cep Yakıyor!
İlkokul 1’inci sınıf öğrencisinin çantasında kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, makas, kuru boya, pastel boya, bant, yapıştırıcı, fasulye, çubuk seti, abaküs, yazı defteri, su matarası, beslenme çantası, zarf dosya yer alıyor. Velilerin cebini yakan kırtasiye alışverişi ise 1265 TL tutuyor.
“Kırtasiye kırtasiyeciden alınır” 

Eskişehir'de Fiyatları Cep Yakıyor!

30 yıldır kırtasiye işletmeciliği yapan Hayati Arslanoğlu, fiyatları yüksek bulan vatandaşların alışverişlerini daha ekonomik olması açısından büyük marketlerden yapmaması gerektiğini belirterek “Kırtasiye alışverişinde fiyatlar vatandaşlara ağır geliyor. Ekonomik olarak zorlandığını düşünen vatandaşlar kırtasiye alışverişi için marketleri tercih ediyorlar. Alışveriş sonrası malzemeler hemen kırılıp, kullanılamaz hale geldiği için bize gelip tekrar alışveriş yapıyorlar ve aslında ucuza kaçayım derken iki kere masraf etmiş oluyorlar.  Bizler kırtasiyeci olarak kaliteli ve bilinen markalar üzerinden satış yaptığımız için vatandaşlara kırtasiye alışverişlerini kırtasiyeden yapmalarını tavsiye ediyorum. Kırtasiye, kırtasiyeciden alınır” diye konuştu.

Kaynak : Zeynep Ünel

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir