25 Temmuz 2024 Perşembe
ads
DOLAR 33.01 ₺
EURO 35.88 ₺
G.ALTIN 2,509.96 ₺
Ç.ALTIN 4,222.95 ₺
ATA 17,460.02 ₺
BİLEZİK 2,355.56 ₺

Tramvay Durağında Sarhoş Vatandaş Güvenlik Krizi yaşattı.

Haber 13
Yayınlanma: 20 Haziran 2024 Perşembe 23:51 Ekleyen: Admin

Kurban Bayramı'nın son gününde, akşam saat 18:00 sularında Eskişehir'de bir tramvay durağında yaşanan olay, güvenlik önlemlerini yeniden gündeme taşıdı.Alkol...

Kurban Bayramı'nın son gününde, akşam saat 18:00 sularında Eskişehir'de bir tramvay durağında yaşanan olay, güvenlik önlemlerini yeniden gündeme taşıdı.

Alkollü bir vatandaş, elindeki kemer benzeri bir malzeme ile küfürler savurarak bağırmaya başladı. Bu durum, durakta bulunan bayanlar ve çocuklar arasında korku ve paniğe yol açtı.Olay anında çekilen kamera görüntülerine göre, alkollü vatandaşa herhangi bir müdahalede bulunulmadı. Vatandaşın aşırı derece alkollü olması ve çevreye zarar verici davranışlarda bulunması, duraktaki güvenlik personelinin nerede olduğu ve bayram dolayısıyla izinli olup olmadıkları konusunda tartışmalara neden oldu.

Durakta bulunan vatandaşlar, güvenlik görevlilerinin olay anında müdahale etmemesini eleştirirken, olay yerinde güvenliğin sağlanamaması tramvay duraklarındaki güvenlik durumunun yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini ortaya koydu.

Güvenlik önlemlerinin yetersizliği, vatandaşların huzur ve güven içinde toplu taşıma araçlarını kullanmalarını tehlikeye sokuyor.İlgili makamların, olayla ilgili soruşturma başlatarak güvenlik zafiyetlerini gidermesi bekleniyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, güvenlik önlemlerinin artırılması ve benzer olayların tekrarlanmaması için gerekli atamaları bekleniyor.

Yaşanan bu olay, bayram dönemlerinde ve yoğunluk yaşanan diğer günlerde güvenlik önlemlerinin sıkılaştırılması gerektiğini bir kez daha gösterdi.Sonuç olarak, tramvay duraklarındaki güvenlik önlemlerinin artırılması ve güvenlik görevlilerinin her an görev başında olması, vatandaşların güvenliğini sağlamak adına hayati önem taşıyor.

İlk Yorumu Sen Yaz