Gençler Eso İle Meslek Sahi̇bi̇ Oluyor

ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BEBKA, İSTİHDAM GARANTİLİ MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ EĞİTİMLERE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR. SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI TARAFINDAN 2022-2023 YILLARI İÇİN BELİRLENEN ‘GENÇ İSTİHDAMI’ TEMASI KAPSAMINDA PROJELERİNE DEVAM EDEN ESO, BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI’NIN DESTEKLERİYLE DÜZENLENEN MEKATRONİK UZMANLIK PROGRAMI’NA BAŞLADI.

Gençler Eso İle Meslek Sahi̇bi̇ Oluyor
Yayınlama: 24.10.2023
Düzenleme: 04.04.2024 11:51
0
A+
A-

Eskişehir Sanayi Odası ve BEBKA, İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları kapsamında gerçekleştirdiği eğitimlere tüm hızıyla devam ediyor.

“En önemli hedefimiz gençlerimizi meslek sahibi yapmak”

Eskişehir sanayisinin en önemli ihtiyaçlarının başında nitelikli personel konusunun geldiğini belirten Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, “BEBKA tarafından desteklenen Eskişehir Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi, kısa adıyla ESO-Akademi, Eskişehir sanayisinin nitelikli personel sıkıntısını çözmek için hizmet vermeye devam ediyor. Amacımız Eskişehir sanayisinin talep ettiği niteliklerde ve kalifiyede insan kaynağını yetiştirmek ve endüstriye kazandırmak. Gençlerimizi meslek sahibi yapmak, iş ve aş imkanı oluşturmak bizim en büyük gayemiz. Bunun için ciddi bir yatırım gerçekleştirdik. İşsiz gençlerimizin istihdam edilebilirliklerinin artırılması amacıyla mesleki eğitimlere derhal başladık. Kademeli olarak yıllık en az 2.000 kişiyi eğitmeyi planlıyoruz. Genç istihdamına çok önem veriyoruz ve bu alanda BEBKA ile ortak çalışmalarımız devam edecek. Tamamen ücretsiz olacak Mekatronik Uzmanlık Programı eğitimi 20 gün, 120 saat sürecek. Bu eğitim sonucunda kursiyerler mesleki yetkinlikler kazanacak, istihdam edilerek hayatlarında yeni bir sayfa açacak” dedi.

“Nitelikli insan kaynağı oluşturacağız”

BEBKA desteği, ESO ve FESTO TR iş birliğiyle Eskişehir sanayisinin mekanik ve elektronik sistemlerde bakım ve onarım alanındaki nitelikli personel ihtiyacını karşılayabilmek için düzenlenecek eğitim sonucunda başarılı kursiyerlerin FESTO TR onaylı sertifika almaya hak kazanacağını belirten BEBKA Genel Sekreter Vekili Sabri Bayram, “Bölgede genç istihdamına yönelik olarak eğitim programlarını hayata geçirmeye devam ediyoruz. Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, BEBKA olarak ticaret sanayi odaları, mesleki eğitim merkezleri, organize sanayi bölgeleri gibi kurumlarla ve buralardaki firma temsilcileriyle ihtiyaç duyulan iş gücünün tespit edilmesi için çalışmalarımızı yürüttük. ESO ile yapacağımız Mekatronik Uzmanlık Programı sonrasında bölgeye nitelikli iş gücü kaynağı oluştururken gençlere de istihdam imkânı sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.