Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Testi MOXO Eskişehir’de!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu tespitinde uluslararası geçerliliği olan MOXO Dikkat Testi Artık Eskişehir’de. Psiklog Enes Dinçer tarafından yapılan MOXO dikkat testi ile Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu gibi nörogelişimsel bozukluklar tespit edilebiliyor.

dikkat daginikligi cocuklarda Eskişehir Haberleri

Çocuklar ve Yetişkinler için ayrı formları olan bu test Eskişehir’de Psikolog Enes Dinçer tarafından terapi merkezinde Yüz yüze uygulanmaktadır.

Türkiye’de çocukların %8’inde, Ergen ve Yetişkinlerin ise % 6’sında Dikkat Eksikliği bulunmaktadır. DEHB; eğitim sürecini, toplumsal yaşamı ve iş hayatını olumsuz etkileyen nörogelişimsel bir bozukluktur.

Tedavi Edilmediği taktirde öğrenme güçlüğü, davranışsal sorunlar, akademik başarısızlık, kaygı ve depresyon gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Psikolog Enes Dinçer tarafından yapılan MOXO Dikkat Testinde hem işitsel hem de görsel çeldiriciler yer almaktadır. Bu çeldiriciler sayesinde daha objektif sonuçlar edilebilmektedir.

Homepage Slider1

MOXO Dikkat testi çocuklar için ortalama 15 dakika sürerken, yetişkinler için 18 dakika sürmektedir. Testle birlikte Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite bozukluğu, Zamanlama ve Dürtüsellik ayrı ayrı olarak değerlendirilmektedir.

Sizde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu konusunda endişelere sahip iseniz ya da çocuğunuzda olduğundan şüpheleniyorsanız, Psikolog Enes Dinçer tarafından uygulanan MOXO Dikkat Testini yaptırabilirsiniz.

www.psikologenesdincer.com.tr

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir