Eski̇şehi̇rde Bi̇n 150 Öğrenci̇ye Hayvan Hakları Eği̇ti̇mi̇ Veri̇ldi̇

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

eskisehirde bin 150 ogrenciye hayvan haklari egitimi verildi 222cdb5 Eskişehir HaberleriEskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü çerçevesinde Eskişehir genelinde 6 ilköğretim okulunda toplam bin 150 öğrenciye hayvan sevgisi ve hayvan hakları hakkında eğitim verdi.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri çerçevesinde final programı Adalet İlkokulunda gerçekleşti. Programa İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Mehmet Yurt, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Güllü, Eskişehir Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Naciye İnan katıldı. Okuldaki 1’inci sınıf öğrencilerine Veteriner Hekim Gülşen İşcan ve Veteriner Hekim Naciye İnan tarafından hayvan sevgisi ve hayvan hakları hakkında eğitim verildi. Okuldaki öğrencilere hayvan koruma rozetleri takılarak, sokak hayvanlarını beslenmeleri için kedi köpek maması verildi. Çocuklarla son derece eğlenceli bir ortamda yapılan etkinlik, fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün Eskişehir Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ile birlikte gerçekleştirdiği etkinlikler, Beylikova İlçesi Atatürk İlkokulu, Sarıcakaya Fatih İlkokulu, TED Eskişehir Koleji, Odunpazarı Lamia Dayanç Anaokulu ve Şeker İlkokulu’nda yapıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir