25 Temmuz 2024 Perşembe
ads
DOLAR 33.01 ₺
EURO 35.93 ₺
G.ALTIN 2,510.65 ₺
Ç.ALTIN 4,169.80 ₺
ATA 17,240.26 ₺
BİLEZİK 2,325.91 ₺

Bu Projerlerle Eskişehir Uçar!

Eskişehir GündemTeknoloji Haberleri
Yayınlama: 7 Haziran 2024 Cuma 21:21 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Admin

Havacılık konusunda sağlam bir geçmişi olan Eskişehir’e değer katacak diğer proje ise küçük kapasiteli uçakların kullanabileceği, uçuş okulları

Eskişehir, Termal Konaklama Tesisi ve Kontrolsüz Havalimanı Projeleriyle Tanışacak

Eskişehir Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ERİAD), şehre değer katacak iki büyük proje üzerinde çalışıyor. ERİAD’ın öncülüğünde geliştirilen "Termal Konaklama Tesisi ve Kür Merkezi" ile "Havalimanı" projeleri, şehrin turizm ve havacılık vizyonunu önemli ölçüde genişletecek.

Termal Konaklama Tesisi ve Kür Merkezi:

2023 yılında başlayan projede, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın teşvikleriyle 27 hektarlık bir alanda termal konaklama tesisi ve kür merkezi inşa edilmesi planlanıyor. ERİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rüştü Şentuna, tesisin ilerleyen dönemlerde ileri yaşam merkezi ve geriatri gibi sağlık hizmetleri sunacak geniş bir komplekse dönüşeceğini belirtti. Şentuna, termal turizm potansiyelinin atıl kalmasına gönüllerinin elvermediğini ve bu projeyle harekete geçtiklerini vurguladı.

Kontrolsüz Havalimanı:

Havacılık konusunda sağlam bir geçmişi olan Eskişehir’e değer katacak diğer proje ise küçük kapasiteli uçakların kullanabileceği, uçuş okullarının yer alacağı ve insansız hava araçlarının üretim ve test süreçlerine uygun bir kontrolsüz havalimanı. Şentuna, Berlin’de yapılan teknik incelemeler sonucu detaylı bir proje hazırladıklarını ve bu yatırımı da Rumeli Yatırım AŞ. üzerinden gerçekleştireceklerini açıkladı.

Projelerin Lansmanı Erken Bir Tarihe Çekildi:

ERİAD, projelerin tüm detaylarını Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ve ekibiyle paylaştı. Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’in zamansız bir açıklama yapması üzerine lansman tarihi öne çekildi. Şentuna, projelerin bürokratik süreçlerinin tamamlanmasını beklediklerini ve önümüzdeki hafta detaylı bir kamuoyu bilgilendirmesi yapacaklarını duyurdu.

Destekçiler ve Teşekkür:

Rüştü Şentuna, projelere destek olan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini ileterek, Eskişehir’e bu değerli yatırımları kazandırmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

İlk Yorumu Sen Yaz
code