Türki̇yeni̇n İlk Çocuk Si̇neması Si̇vri̇hi̇sarda Açıldı

SİVRİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI HAMİD YÜZÜGÜLLÜ, ‘BURADA KÜLTÜR VE SANAT VAR!’ PROJESİ ÇERÇEVESİNDE İLÇEDEKİ 4-6 YAŞ GRUBUNDAKİ ÇOCUKLARA ÖZEL CEP SİNEMASINI HİZMETE AÇTI.

Yayınlama: 24.10.2023
0
A+
A-

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, ‘Burada Kültür ve Sanat Var!’ projesi çerçevesinde ilçedeki 4-6 yaş grubundaki çocuklara özel cep sinemasını hizmete açtı.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, ilçe genelinde kültür ve sanat etkinliklerini teşvik etmek maksadıyla başlattığı ‘Burada Kültür ve Sanat Var!’ projesi çerçevesinde, ilçedeki çocuklar için özel bir hizmeti hayata geçirdi. Başkan Yüzügüllü, kültür ve sanatın önemine vurgu yaparak, çocukların ve gençlerin kültür ve sanat alanında desteklenmesi gerektiğini belirtti. Yüzügüllü, “Türkiye’nin ilk çocuk sinemasını Sivrihisar’da açtık. Bizler bu projeyle çocuklarımızın kültürel gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Cep sinemasında çocuklarımız eğitici ve keyifli içeriklerle buluşacaklar. Bu tür projelerle, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gelişimine katkı sağlama amacındayız” şeklinde konuştu.

Açılış törenine, ilçede eğitim gören öğrenci ve veliler katılım sağladı. Programa katılan ebeveynler, bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, Başkan Yüzügüllü’ye teşekkür ettiler. Cep sinemasının içeriğinin eğitici ve öğretici olduğunu belirten veliler, bu imkânın çocukları için büyük bir fırsat olduğunu dile getirdiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.